Demirdöküm marka aden modeli kombide bulunan türbin hakkında tüm merak edilenleri burada sizlere açıklamaya çalışacağım. Öncelikle Demirdöküm aden model kombide bulunan türbin ne işe yarar? Sorunun cevabı sıcak su açılması ile elektronik karta komut veren parçadır. Konuyu biraz daha açacak olursak türbin kalorifer konumu ile alakası olmayan sadece sıcak su parçasıdır. Yani sıcak suyun açılması ile cihazı devreye girmesini sağlayan parçaya türbin denir.

Demirdöküm modellerinin hepsi farklı yapılarda türbin kullanılmıştır.  Türbin yapı olarak pervaneleri olan ve içerisinde manyetik bir parça bulunur. Yine türbinin manyetik alanı üzerinde elektronik okuyucu bir parça bulunur. Türbin dönmeye başlaması ile okuyucu ile türbin içerisindeki manyetik parça bir akım üretir ve bunu elektronik ana karta bildirir. Böylece cihaz önce pompa sonra fan ve ateşleme ekipmanları sırası ile devreye girmeye başlar.

Türbin fiyatları servisler arasında değişkendir. Firmamızda Demirdöküm aden türbin fiyatı İstanbul içinde 2016 yılı 120 tl olarak belirlenmiştir. Fiyata servis ücreti dahil olup başka ek bir ücret alınmaz. Yine aden tübin parçamız 1 yıl garanti kapsamındadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir